Bozuk saat dahi günde iki kere doğruyu söyler…

Öncelikle gerçekten böyle bir sitenin olması ve sizler gibi kaliteli insanlarla burada buluşmak çok hoşuma gitti ve ellerinize sağlık diyorum. Zamanın, dakikanın ve hatta saniyelerle yarıştığımız bir dünyada, saate gerekli önemin az insan tarafından verildiğini düşünüyorum ve ümit ediyorum ki bu zamanla değişecektir.

Dünyada en yalancı şeyler saatlerdir, çünkü hiçbiri birbiriyle aynı değildir. Ama her ne kadar yalancı da olsalar, bozuk saat dahi günde iki kere doğruyu söyler)).

Ben bir saat tamir ustasıyım ve bozuk saati çalıştırıp kullanılır hale getirmek bana çok büyük bir haz vermektedir. Ayrıca sattığım ‘saat’e gerekli önemi vereceğini bildiğim insanın alması o saatin korunacağını bilmem huzur verici bir şey hele sizin gibi büyüklerin saat sevigisini cocuklarına aktarmaya calışması geleceğe daha güzel bakmamı sağlıyor ve sizin gibi insanların çogalmasını diliyorum. Tissot’unuzu iyi günlerde kullanın makinesini de ne zaman görmek ister iseniz buyurun beklerim.

Son olarak söylemek isterim ki Her (mekanik) saatin ruhu vardır ve her saat insanın kişiliğini yansıttığı bir gerçektir. Size tavsiyem siz siz olun RUHU OLMAYAN saat takmayın…

(Fotoğraf (c): Mustafa Bozkurt)

Reklamlar

2 Yorum on “Bozuk saat dahi günde iki kere doğruyu söyler…”

  1. bizans dedi ki:

    Aydın Bey yazı yazmanıza çok sevindim. Umarım devamı da gelir. Yurtdışına çıktığınızda, yeni bilgiler size ulaştığında lütfen paylaşın. Teşekkürler.

  2. bizans dedi ki:

    Bu arada söylemeyi unuttum, yazınıza dedenizin fotoğrafını ekledim ve yazınızı paragraflara bölerek biraz uzattım. Fotoğrafçı arkadaşımızın adını yanlış yazdıysam düzeltin lütfen. Hatamız olduysa affola…


Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google+ fotoğrafı

Google+ hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

w

Connecting to %s