Saatler strese karşı

Bugünkü Zaman gazetesinin ekinde (CumaErtesi) yayımlanan habere gözüm takıldı ve okudum:

Philip Stein Tasler’in içindeki 8 hertzlik elektromanyetik frekanslı çip, vücudun elektromanyetik dalgalarını dengeliyor. Bu çip zamanla vücutta oluşan elektronik kirlenme (cep telefonu, bilgisayar, baz istasyonları, x-ray cihazları…) günlük stres ve hatta hastalıklar sebebiyle oluşacak değişikliklere karşı harekete geçiyor. Teslar çipi, bu sırada renk değiştiriyor. Genellikle morumsu bir renge dönüşüyor.

Aslında bu yeni bir haber değil Philip Stein saatleriyle ilgili daha evvel Star gazetesinde (2 Ocak 2006) benzer bir haber çıkmıştı:

Philip Stein Teslar şirketi tarafından özel bir saat geliştirildi. Şimdiden 26 milletvekilinin takmaya başladığı söz konusu saat Londra’da, Chiron Clinic tarafından test edilerek onaylandı. Elektro-manyetik çipi bulunan saat sayesinde, tansiyon düşürülüyor, strese bağlı baş ağrısı önleniyor ve geceleri derin uykuya geçiş sağlanıyor. Elektronik aletlerin yarattığı manyetik kirliliği de minimuma indiren saati kullanan milletvekilleri, geceleri rahatça uyuduğu için Avam Kamarası’nda uyuklamak zorunda kalmıyor.

Daha daha da öncesine gidersek 2005 senesinde Sabah gazetesinde bir haber var, bir bukle de ondan okuyalım şimdi:

Saat devi Philip Stein Teslar, stres yüzünden yaşanan baş ağrılarına ve uykusuz gecelere son verecek elektro-manyetik saat üretti. Gece derin uyku sayesinde gündüz şekerlemelerin de önüne geçen saati, 26 İngiliz milletvekili test edip onayladı! Başkent Londra’daki Chiron Clinic, bu özel saatin işe yaradığını araştırmayla kanıtladı. Saatin içindeki 8 hertzlik elektromanyetik frekanslı çip, özellikle elektronik eşyalar yüzünden ortaya çıkan negatif dalgaları yok ediyor. Dalgaların yol açtığı baş ağrısı, kalp ritmi bozuklukları ve uykusuzluk ortadan kalkıyor. Klinik bir aylık denemeler boyunca vekillerin yarısına elektro-manyetik saat, diğer yarısına ise şirketin sıradan bir başka saati takıldı. Özel uyku saatini takan vekiller kullanmaya başladıktan sonra çok daha rahat uyuduklarını, kalp rahatsızlıkları yaşamadıklarını belirtti. Muhafazakâr Parti milletvekili Justine Greening, saatin bürodaki bilgisayar, televizyon ve elektronik eşyalardan yayılan manyetik alanların kırılmasını sağladığını belirtti. Saat 600 dolardan piyasaya çıkarıldı.

Reklamlar


Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google+ fotoğrafı

Google+ hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

w

Connecting to %s